ffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Cloudová databáze značek


Každá značka by měla v databázi přiřazenou informaci o její funkci. Auto by stahovalo každé 2 až 3 sekundy data pro značky v okruhu 1 km od jeho aktuální polohy. Zároveň by bylo možné měnit centrálně význam jednotlivých značek podle aktuální dopravní situace.

Zobrazovaní značek v autě

Na palubní desku by bylo možné nainstalovat diplej (v případě uzavření dohody s automobilkou by mohla být funkce integrovaná v palubním počítači), na tomto displeji by se zobrazila poslední přečtená značka, samořejmostí je pak audio doprovod.

Chytré veřejné osvětlení


Pokud pohybové senzory zabudované v každé lampě detekují pohyb, dojde k odeslání příslušné informace do internetové aplikace. Ta vyhodnotí směr pohybu detekovaného objektu za použití dat odeslaných z ostatních lamp a odešle příkaz k rozsvícení dalších, ve zjištěném směru na vzdálenost potřebnou k bezpečné a pohodlné orientaci na silnici/chodníku. Lampy za objektem po určité době opět zhasnou.